دومین دوره همایش و نمایشگاه تهران هوشمند در روزهای ۱۹ و ۲۰ آذرماه سال ۹۷ در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. شرکت سیمرغ با حضور در این نمایشگاه، محصولات و فناوری‌های جدید تولیدشده در راستای هوشمندسازی محیطی را در این نمایشگاه عرضه خواهدکرد. نخستین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند اسفندماه سال گذشته برگزار شد و در آن شهردار تهران، وزیر ارتباطات، معاون رییس جمهور، اعضای شورای شهر تهران ، جمعی از مدیران ارشد شهری و کشوری و نخبگان این حوزه همراه با چندین چهره شناخته شده بین المللی حضور داشتند و شرکت های بزرگ حوزه فناوری از جمله اپراتورهای تلفن همراه، تولید كنندگان و ارائه دهندگان نرم افزارها و سخت افزارهای مرتبط به شهر هوشمند، تولید کنندگان اپ ها و برنامه کاربردی تحت موبایل، شرکت های فعال در زمینه اینترنت اشیا، بانک های خصوصی و دولتی کشور و … نیز آخرین دستاوردهای خود را در بخش نمایشگاهی این رویداد عرضه کردند.

5

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، این همایش برای دومین سال پیاپی به همت این سازمان و مرکز تهران هوشمند برگزار می‌شود. سال گذشته و در نخستین دوره، جمعی از مدیران ارشد دولتی و کشوری ازجمله اعضای کابینه دولت، معاونان رئیس‌جمهور، مدیران ارشد شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، نخبگان و بازیگران اصلی شهر هوشمند، اپراتورهای تلفن همراه و غیره در این همایش حضور داشتند امسال نیز برنامه‌ریزی‌شده است تا این رویداد میزبان مهمانان و سخنرانان کلیدی و ویژه‌ای در همایش تهران هوشمند باشد.

3

این رویداد بین‌المللی که موضوع استراتژیک هوشمند سازی پایتخت را در دستور کار خود قرار داده است در دومین دوره برگزاری شعار «تهران من، تهران هوشمند» را با رویکرد به شهر زیست‌پذیر و افزایش مشارکت شهروندان سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است. برپایی میزگردهای تخصصی با حضور فعالان و بازیگران اصلی شهر هوشمند در تهران و دیگر مراکز بزرگ استانی کشور، کارگاه‌های ارائه محصول و معرفی خدمات با مشارکت حداکثری استارت‌آپ‌های برتر کشور درزمینه مدیریت شهری، نمایشگاه بزرگ جانبی با حضور شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در موضوعات مرتبط با رویداد تهران هوشمند خدمات و محصولی برای عرضه دارند از دیگر برنامه‌های دومین دوره همایش و نمایشگاه تهران هوشمند است.

در این همایش، زیرشاخه‌های حکمرانی هوشمند، جابه‌جایی هوشمند، محیط هوشمند، زندگی هوشمند، زیرساخت هوشمند و اقتصاد هوشمند موردبررسی و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد. از جمله محصولات شرکت سیمرغ در راستای هوشمندسازی محیطی می‌توان به سمینار هوشمند، خانه هوشمند و… اشاره کرد.